fot. Shutterstock

FAKTY I MITY NA TEMAT WŁOSÓWTu i tam słyszymy różne poglądy i opinie na temat pielęgnacji włosów. W część z nich wierzymy, czasem mamy  jednak wątpliwości. Dziś postaramy się je rozwiać.

1 . Regularne podcinanie końcówek przyspiesza wzrost włosa .

MIT.

Wiele razy słyszymy od znajomych, że aby zapuścić włosy powinno się je  częściej podcinać. To jest nieprawda, gdyż wzrost włosa uwarunkowany jest genetycznie, a wiec regularne podcinanie końcówek w żaden sposób nie jest w stanie wpłynąć na tempo ich przyrostu, ale nie rezygnuj z wizyt u stylisty. Wprawdzie  podcinając końcówki nie sprawisz, że włosy  szybciej urosną, to jednak zabieg ten jest konieczny do zagwarantowania włosom  zdrowia i dobrego wyglądu, ponieważ ostrzyżenie włosów będących w złej kondycji sprawi iż pozostaną na głowie tylko zdrowe.

2.Palenie papierosów może powodować siwiznę.

FAKT.

Naukowcy odkryli, że palacze papierosów są czterokrotnie częściej narażeni na siwienie włosów niż osoby niepalące. Co więcej, palenie może również spowodować nadmierne wypadanie włosów.

3 . Preparatem kosmetycznym można zreperować rozdwojone końcówki włosów.

MIT.

Jedynym sposobem  na pozbycie się rozdwojonych końcówek jest  ich podcięcie . Preparaty kosmetyczne stosowane na włosy mogą je wygładzić, a także przeciwdziałać rozdwajaniu, lecz w żadnym wypadku nie zlikwidują rozdwojonych już końcówek .

4. Codzienne mycie włosów wysusza je .

MIT.

Odpowiednio dobrany szampon do  posiadanego rodzaju  włosów nie wysusza ich , nawet wtedy, gdy myje się je codziennie.

Jeśli masz problem z doborem szamponu do swojego rodzaju włosów  skonsultuj się ze swoim stylistą, on /ona zna Twoje włosy i z pewnością  pomoże wybrać właściwy produkt.

5. Włosy  Źle reagują na ciepło.

FAKT.

Nasze włosy nie cierpią ciepła. Tracą blask, sprężystość, plączą się,
rozdwajają  i łamią… Żeby im pomóc  unikaj suszenia głowy gorącym
powietrzem, staraj się używać  letniego nawiewu. Nie męcz  ich  codziennie prostownicą. A jeśli już
musisz to zrobić, nanieś na pasma ochronny preparat  zabezpieczający włosy przed wysoką temperaturą.

6.  Stres może przyczynić się do nadmiernego wypadania włosów.

FAKT .

Gwałtowne przeżycia emocjonalne i nadmiar stresów  mogą spowodować przejściowy problem nadmiernego  wypadania włosów.

7. Nasze włosy wypadną od noszenia czapki zimą.

MIT .

Absolutnie nie.  Jeśli nakrycie głowy nie jest zbyt obcisłe, to nie spowoduje ono blokady przepływu krwi. Tak więc noszenie odpowiedniego rozmiaru czapki nie powoduje wypadania włosów, lecz mogą się one  elektryzować.